RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzt Haz 17, 2019 5:30 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 05, 2018 7:01 am 
Kullanıcı avatarı

Herkese merhaba,

Benim emektarın hava filtre kutusu (ya da kazanı, adı neyse) kelepçelerinin yarısı yok, vidalamayla filan idare ediyordum, sonunda göbek kısmı da resmen parçalandı. Yenisi için 150 TL civarı fiyatlar aldım. Çelik yapıştırıcıyla göbekteki parçalanan kısımları kapattım ama sağdan soldan hava alıyor, bu iş canımı sıkmaya başladı. Tofaşların hava filtre kutusu metal olmasına rağmen bizimkiler plastik. Acaba Tofaş ın ya da başka bir aracın kutuları bizimkilere uydurulabilir mi? Bazı başka marka araçlarda görüyorum, küçük hava filtre kutuları ya da açık filtreler var. Bunlardan bizimkilere uygun bildiğiniz var mı?

Birkaç ustaya sordum, uymaz diyen var, uysa bile muayeneden geçmez diyenler var. Sizin yorumlarınız nedir?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ara 08, 2018 6:24 pm 
Kullanıcı avatarı

Amca yazdı:
Herkese merhaba,

Benim emektarın hava filtre kutusu (ya da kazanı, adı neyse) kelepçelerinin yarısı yok, vidalamayla filan idare ediyordum, sonunda göbek kısmı da resmen parçalandı. Yenisi için 150 TL civarı fiyatlar aldım. Çelik yapıştırıcıyla göbekteki parçalanan kısımları kapattım ama sağdan soldan hava alıyor, bu iş canımı sıkmaya başladı. Tofaşların hava filtre kutusu metal olmasına rağmen bizimkiler plastik. Acaba Tofaş ın ya da başka bir aracın kutuları bizimkilere uydurulabilir mi? Bazı başka marka araçlarda görüyorum, küçük hava filtre kutuları ya da açık filtreler var. Bunlardan bizimkilere uygun bildiğiniz var mı?

Birkaç ustaya sordum, uymaz diyen var, uysa bile muayeneden geçmez diyenler var. Sizin yorumlarınız nedir?

Yaptıktan sonra her şey olur muayene ile alakası yok. Renault 9-11 hava filtre kazanının girişinde termoregülatör bulunur. Hoş iş bilen ustalar sayesinde birçoğu iptal edilmiş durumda. Eliniz kesip biçmeye yatkınsa karbüratör ağzına göre kesebilirseniz tofaş hava filtre kazanını ve hava filtre kazanını tutan saplamaları yaptığınız kazana göre kısaltırsanız olur. Ama iyi ölçüp biçmek gerekli.
kolay gelsin yaparken fotoğraflamayı unutmayın. sizden sonra yapacaklara yol göstermiş olursunuz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Ara 10, 2018 7:12 am 
Kullanıcı avatarı

@ahmetcan466

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Termoregülatörü LPG için kendim iptal ettim, daha doğrusu bir vida ile sabitledim.

İyice emin olmadan maceraya atılasım pek yok. Aksine böyle bir uygulama yapan var mı, varsa neler yaşadığını merak ettiğim için konuyu açtım. Muayene istasyonları bir garip zaten. Vidalı plakaya izin yok deniyor, vidalı plakalarla muayeneden geçenler var. Vidaları köşelerde olduğu halde plaka değişimi istenenler de var.

Öyle kesme-biçme, torna işleri konusunda pek de yatkın olmadığımdan ustalara sormuştum, biri bile böyle bir şey duymadığı gibi, olumsuz konuştular.
Sanırım mevcut kazan içindeki LPG mikserinin de uydurulması için boşluk açma ya da doldurma gerekebilir.
Hava filtre kazanı işine vakit ayırıp, yapabilsem/yaptırabilsem bile muayene zamanı tatsızlıklarla karşılaşmak istemem. Anladığım kadarıyla böyle bir işlem yapan olmamış, gerektiğinde orjinal kazan almayı tercih etmiş herkes. Böyle bir işi yapan varsa da şu ana kadar forumda dahi ortaya çıkmadı.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Ara 10, 2018 9:07 am 
Kullanıcı avatarı

Ben açık hava filtresi dahil sırf denemek için RENAULT 12 filtresi bile takmıştım çokta birsey farketmiyor TUV konusuna gelince kesinlikle bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: