RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Cmt Eki 25, 2014 1:23 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Sal Ara 20, 2011 3:58 pm 

herkese kolay gelsin öğrenmek için 87 model bordway aldım ilk arabam direksiyon çok ağır ve gıcır gıcır ses geliyor bu sesi kesmem için ne yapmam gerekir birde bu havalarda ve acemilikte 62 tl ye 202 km gitmişim 0,31 krş. çok mu acemi kullanıcı için birde gazı düşürmek için illaki karbüratör ayarı yaptırmam gerekirmi şimdiden teşekkürler....

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ara 20, 2011 6:27 pm 
Kullanıcı avatarı

yakıtı ölçmek için biraz erken biraz daha arabanın huyunu suyunu öğrenin ondan sonra kaç kuruş yakınca normal oluyo anlarsınız şimdilik bi şey söylemek zor.Eski sahibiyle görüşün en son ne zaman ayar yaptırmış. Direksiyondan gıcır gıcır ses geliyorsa aks körükleri sanırım patlayıp yağsız kalınca tam sol veya tam sağ yaparken gıcırtı yapar. Direksiyonun sert olması bence iyi zaten acemiymişsiniz size ciddi bir sürüş kondisyonu kazandıracak :D hidrolik arabaya bindimi serçe parmak yetecek :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 21, 2011 6:40 am 
Kullanıcı avatarı

Gıcırtı ve sertleşme direksiyon milinin üzerindeki körüğün kasılmasından kaynaklanabilir. Motor ile kabin arasında yalıtım yapan parça. Benim arabanın direksiyonu da sertti. Körüğü çıkarınca yumuşadı ve gıcırtı kesildi ama bu sefer de içeri soğuk girmeye başladı. Ben de körüğü takıp WD 40 sıktım. Faydası olmadı ama denedim işte. :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ara 27, 2011 10:07 am 

bu sesi kesmenin başka kolay yolu yokmu birde kalorifer motoru yanmış dedl usta bunun fiyatı ne kadardır 60 tl dediler ama daha uygunu bulunamazmıki bursa da

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ara 29, 2011 9:37 pm 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşım direksiyondan gelen ses muhtemelen amartisör bilyalarından onları değiştir hem yumuşar hemde sesi keser ayrıca aracı kaldırmışken o arada direksiyon kutusununda bakımını yaptır yağını tamamla. Saygılar...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: