RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzr Eki 26, 2014 1:00 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Gösterge Sökümü
MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 24, 2013 7:12 pm 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar bir sorum olacak.Renault 12 nin gösterge paneli nasıl çıkartılır defalarca denedim olmadı camı çıkarayım dedim o da çıkmadı.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler!!!

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Gösterge Sökümü
MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 25, 2013 9:02 am 
Kullanıcı avatarı

öncelikle hoşgeldiniz formumuza.renault 9 olsaydı her ayrıntısına anlatırdım ama r 12 olunca bilemiyorum.bilen biri vardır. ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 25, 2013 5:58 pm 
Kullanıcı avatarı

Önceden sökmüş, yakında yeniden sökecek bir Renault 12 sahibi var. Dürbün göğüs olmadığını varsayarak başlıyorum. Göstergeyi sökmek için öncelikle göğsün komple sökülmesi lazım. En baştan alıp anlatayım.

Akü kutbunu sökerek başlayın. Göğsün altından elinizi sokup çakmak kablolarını, dörtlü düğmesi fişini, kalorifer düğmesi fişini, varsa rezistans fişini, station ise varsa arka silecek düğmesi fişini çıkarınız. Direksiyon simidini söküp etrafındaki plastik parçayı çıkarınız. Ortada torpido plastiğini göğse bağlayan vida varsa hepsini sökünüz. Kül tablasını çıkarınız. Elinize 7 numara anahtar alıp(normalde 8-10-13-17 numaralı anahtarlar arabanın çoğu yerini söker, bu gibi nadir ölçüler de çıkabiliyor) küllük rayındaki civatayı sökünüz. Bu arada eliniz girerse içeride küllük aydınlatma kablosunu da çıkarmanız gerekecek. Kaputu açıp kilometre telini takıldığı tırnaklardan kurtarırsanız faydasını görürsünüz.

Şimdi de göğsü sökmenin püf noktasını vereyim. Sökmek için yan saclara bağlı olan büyük civataları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Tozu yiyen civatalar dönmüyorlar. Zorladığınız zaman da klipsleri dağlıyor ve boşa dönmeye başlıyorlar. 8 veya 10 numara olacaktı, anahtarla başka yerinden rahatça sökebilirsiniz. O yeri tarif edeyim. Elinizi göğsün arkasına sokup dörtlü düğmesinin sol hizasında gezdiriniz. Elinize vida gibi birşey takılacak. Orada sağda 2 somun 2 vida, solda 2 somun 2 de vida vardır, sökünüz. Göğsü aniden çekmeyiniz. Biraz çekince kilometre telini tırnaklarından kurtaracak ve göstergeye ait fişleri de sökeceksiniz.

Gösterge göğse arkadan iki adet ucu kancalı demir çubuğa bağlıdır. Göğsü sökmeden alamazsınız. Göstergeyi dağıtıp toplama niyetiniz varsa yerine takmadan önce ışık ve ikazların çalışıp çalışmadığını ayrıca test ediniz. Göğsü söküp tekrar takmak bir noktadan sonra eziyete dönüşebilir.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 25, 2013 9:57 pm 
Kullanıcı avatarı

Bayağı bir dalavereli işmiş efendim .Çok teşekkür ederim bilginize bir denemekte fayda var bu anlattıklarınızı!!!!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ağu 27, 2013 5:47 pm 
Kullanıcı avatarı

özkan yazdı:
Bayağı bir dalavereli işmiş efendim .Çok teşekkür ederim bilginize bir denemekte fayda var bu anlattıklarınızı!!!!

Aslında en basit sökülebilenlerden biri. Yol bilgisayarı, kliması olsa çekilecek dert değil. :pisluk:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: